Zalaegerszeg város története – bizton állíthatjuk – még soha nem volt ilyen terjedelmű és ennyire informatív tárlatba foglalva. A mai kor közönségének az elvárásait is szem előtt tartó kiállítás az Elődeink élete címet kapta.
A kiállításon kronologikus sorrendben mutatjuk be Zalaegerszeg hajdani és mai polgárainak évszázadokon átnyúló történetét, különös tekintettel az életmódjukra, a mindennapjaikra, a viseletükre, a munkájukra és a mindenkori szórakozási lehetőségeikre.
Egerszegi Mihály és Boriska
A tárlaton életre kel egy zalaegerszegi házaspár – Egerszegi Mihály és Boriska -, ők kalauzolják végig a látogatót korszakról korszakra. A középkori mezővárosban földművesként jelennek meg, a török időkben végvári katonaként küzd a férfi, a 18. században egy céhes iparos életébe pillanthatunk be, a 19. századi reformkorban városi köznemesként tevékenykedik, a dualizmus korában urbánus értelmiségiként, a 20. századi Horthy-korszakban hivatalnokként dolgozik Egerszegi Mihály. A Kádár-korszakban pedig egy közeli faluból a városba költözött gyári munkásházaspárként élik a mindennapokat.
Látványos, izgalmas, interaktív
Az állandó kiállítás közel 500 nm-en, 5 egymásba nyíló teremben mutatja be a város történetét, s egy mellékszálon Zala megye története is felvillan. A kiállítás gazdag tárgyi anyagot vonultat fel, nagyméretű dekorációk, enteriőrök és digitális tartalmak (humoros animációk, filmek, hanganyagok, interaktív játékok) segítik a megértést.
Látogasson el hozzánk és lépjen be Zalaegerszeg múltjának világába egy bájos házaspár kalauzolásával!