Tárlatvezetés

Tárlatvezetés a Rejtőzködő kincsek kiállításban - Műalkotások síkban és térben

Látogatható2024. 07. 31. 17:00 - 18:00 HelyszínGöcseji Múzeum hétfő - zárva kedd - vasárnap - 10:00-18:00 Látogatási idő60 perc Különleges tárlatvezetés kollégáinkkal a Rejtőzködő kincsek időszaki kiállításunkban.
FestészetKépzőművészet

Ahogyan minden jelentős magángyűjtemény, a Göcseji Múzeumban bemutatott Rejtőzködő kincsek című kiállítás kollekciója is határozott karakterrel bír. A gyűjtemény egyik irányvonalát a tájfestészet remekei képviselik, melyekhez harmonikusan kapcsolódnak a más tematikát – szakrális jelenetet, enteriőrképet, csendéletet, portrét – felvonultató alkotások is.

A festményeken számos tárgyat is látunk, de mi történik, ha ezek a műtárgyak kilépnek a térbe és kézzelfogható közelségbe kerülnek? A különleges tárlatvezetésen Szényi Krisztina kommunikációs munkatársunk a festményekről mesél a látogatóknak, a múzeumi gyűjteményünkből származó műtárgyakról pedig Kiss Nóra néprajzkutató.

Invitáljuk a közönséget egy nyári rendhagyó programra!

Jegyár

Jegyár: 3000 Ft/fő (EGERSZEG kártyával: 2400 Ft/fő)

Online jegyvásárlás

Tárlatvezetés a Rejtőzködő kincsek kiállításban - Műalkotások síkban és térben