TárlatvezetésHamarosan

Tárlatvezetés a Pálosok- Rendtörténeti kiállításban

Látogatható2024. 10. 23. 11:00 - 12:00 HelyszínGöcseji Múzeum ZárvaNyitás: 10:00 hétfő - zárva kedd - vasárnap - 10:00-18:00 Látogatási idő60 perc Tárlatvezetés a Pálosok rendtörténeti kiállításban az 1956-os Forradalom és Szabadságharc Emléknapján.
Hamarosan

Ismerje meg a Pálosok történetét

A Pálosok – Rendtörténeti kiállításban Simmer Lívia és Havasi Bálint régészek tartanak tárlatvezetést. A tárlatvezetésen szó lesz az egyetlen magyar alapítású férfirend történetéről, a Zala megyei pálos emlékek kutatásának eredményeiről, a közösségi régészetről.

Az október 23-án tartott tárlatvezetésen külön hangsúlyt kap a pálosok legújabb kori története: A rend 1950-es feloszlatása Magyarországon, a klandszetin (titkos) pálosok szervezete, majd az 1989-es újjászervezés.

Jó tudni

Az 1956-os Forradalom és Szabadságharc Emléknapján a térítésmentes tárlatvezetésen előzetes regisztráció után 15 fő vehet részt.

Tárlatvezetés a Pálosok- Rendtörténeti kiállításban
Klinger László közönségkapcsolati osztályvezető Göcseji Múzeum