Családi program

Márton Nap - Libalakoma és Őszi Örömünnep

Látogatható2024. 11. 09. 10:00 - 16:00 HelyszínGöcseji Skanzen ZárvaNyitás: 10:00 hétfő - zárva kedd - vasárnap - 10:00-18:00 Szent Márton napján a Skanzen különleges programokkal várja a látogatókat, családi kikapcsolódásra és baráti összejövetelekre. A rendezvény része a Múzeumok Őszi Fesztiváljának.
Családi délutánKézműves vásárMúzeumok Őszi FesztiváljaSzabadtéri program

Szent Márton napja alkalmából, két nappal a 40 napos böjt kezdete előtt, egy igazán különleges őszi rendezvényre várjuk az érdeklődőket. Legyen szó családi kikapcsolódásról vagy baráti összejövetelről, a Skanzenben garantáltan önfeledt és emlékezetes napot tölthetnek el.

Idén a Falumúzeum is csatlakozott a Múzeumok Őszi Fesztiválja országos programkavalkádjához, amelynek keretében egy tematikus szakmai programot szervezünk: a régi családi disznóölések közösségmegtartó élményét idézzük fel szakmai támogatóinkkal és együttműködő partnereinkkel

Mindezek mellett számos különleges programmal készülünk, hogy a család minden tagja maradandó élményekkel gazdagodjon!

Tervezett program

• 10:00 – Kapunyitás
  • 10:00 – 16:00 – Kamarakiállítás Szentmihályi Imre gyűjtéseiből, a Göcseji Skanzen fogadóépületében
  • 11:00 – 12:00 – „Szent Márton nyomában” – mesetúra
  • 13:00 – 14:30 – Tarsoly Népszínház: Égig érő köpönyeg
    Szent Márton csudálatos története – Népi hangszerekkel kísért interaktív bábelőadás minden generációnak sok játékkal, muzsikával és közös tánccal
  • 14:30 – 16:00 – „A göcseji SZÍVEMBER”
    Közösségi élmények és tapasztalatok – A hagyományos göcseji disznóölés hangulatát megidéző szakmai workshop

Kísérő programok

• Kézműves játszóház, munkabemutató
  • Fakörhinta és népi gyermekjátszótér
  • Póni szekerezés
  • Kézműves kirakodóvásár
  • Lacikonyha, új bormustra, rétes, pattogatott kukorica, mézeskalács

Jegyárak

• Felnőtt: 2000 Ft/fő
  • Kedvezményes (diák, nyugdíjas): 1100 Ft/Fő *
  • Csoportos: 1600 Ft/fő (min. 8 fő)
  • Családi: 4000 Ft (min. 2 gyermek)

* 6-26 év közöttiek, érvényes diákigazolvánnyal vagy 62-70 év közöttiek, érvényes nyugdíjas igazolvánnyal.

Kedvezmények

• HungaryCarddal a részvétel ingyenes
  • Egerszeg Kártyával 20%  kedvezmény a belépőjegyek árából

Extrém időjárás esetén a rendezvény elmarad. A szervezők a műsorváltozás jogát fenntartják!

Márton Nap - Libalakoma és Őszi Örömünnep
Szikszai Rózsa-Katalin Közönségkapcsolati munkatárs Göcseji Skanzen