Túra

Kulturális kalandok kétkeréken – Templomok, műemlékek és finomságok nyomában a Göcsejben

Látogatható2024. 10. 26. 09:00 - 16:00 HelyszínGöcseji Múzeum ZárvaNyitás: 10:00 hétfő - zárva kedd - vasárnap - 10:00-18:00 A Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében, október 26-án szombaton, a Göcseji Múzeum egy újabb színes, kalandokkal, látnivalókkal teli kerékpártúrát szervez.
Hamarosantárlatvezetés

A túra leírása

Kerékpáros túránk a zalaegerszegi Göcseji Múzeumtól indul. Egy kisebb bemelegítő tekerés után meglátogatjuk a Teskánd határában található Szt. Ilona templomot. A műemlék bemutatása után egy kis kitérőt teszünk Bödére, ahol a Szt. Mihály templomot tekintjük meg. Ezt követően, kisebb-nagyobb emelkedőket legyőzve érkezünk meg az első vendéglátónkhoz a Balázshegyi Sümegi portára, ahol a frissítőkkel és helyi borokkal várnak minket.

Egy kis pihenő után vágunk neki a Kandikó meghódításának, mely a Göcsej legmagasabb pontja. A geodéziai mérőtorony mellett elhaladva jutunk el következő kóstolónk helyszínére, Csonkahegyhátra, ahol az Aszalka családi vállalkozás termékeiből kapunk ízelítőt. A finomságok kóstolása, és beszerzése után a következő szakasz már jóval könnyben teljesíthető. Németfalun keresztülgurulva, Salomvárra kerekezünk, itt a szépen felújított középkori eredetű Szt. János apostol templom megismerését követően meglátogatjuk Wolf Adriennt, aki frissen sült kenyérrel várja a csapatunkat. A kóstolót követően a Zala menti kerékpárúton tekerünk vissza Zalaegerszegre.

Távolság és útvonal

A túra hossza mintegy 55 kilométer. Az útvonal ide kattintva érhető el.

Indulás és érkezés

Indulás a Göcseji Múzeum elől 2024.10.26-án 09.00 órakor visszaérkezés a múzeumhoz kb. 16.00 órakor

Részvételi díj

2000 Ft/fő
A részvételi díj befizethető online vagy a Göcseji Múzeum pénztárában.

Jó tudni

Partnereink jóvoltából a résztvevők kedvezményes áron bérelhetnek elektromos kerékpárokat, amelyekkel könnyedén leküzdhetik a göcseji dombokat. Ezzel kapcsolatos igényét kérjük, jelezze 2024.10.22-ig a kozonsegkapcsolat@zegimuzeumok.hu e-mail címen vagy a 06 92 314 537 /114 telefonszámon.

A túrán maximum 50 fő vehet részt.

Együttműködő partnerek

Zalai Tekergők Egyesület, Göcseji Dombérozó Egyesület