Közösségi régészeti kiállítás a Göcseji Múzeum önkéntes fémkeresőseinek anyagából az őskortól a török korig.
Közösségi régészet
A Göcseji Múzeum 2019-ben hirdette meg a közösségi régészeti programját, olyan fémkeresősök számára, akik önkéntesként szeretnék támogatni a múzeum régészeti kutatásait.
Az elmúlt 5 évben számos régészeti lelőhelyen végeztünk terepbejárást, lelőhelyfelderítést rejtett értékek után kutatva. A késő bronzkortól a római koron át a török korig lehetne sorolni a megismert régészeti területeket. Az önkéntesek bekapcsolódtak a régészeti feltárások munkáiba is, így nem csak detektorral, hanem a klasszikus régészeti eszközöket használva ismerhették meg az archeológia titokzatos világát.
Együttes erővel nagyon sok régészeti leletet találtunk, számos új lelőhelyet ismertünk meg és rengeteget tanultunk egymástól. A sikeres együttműködésből egy igazi közösség alakult. Ennek a munkának az eredményét mutatja be új közösségi régészeti kiállításunk a nagyközönségnek.
Önkénteseink
Andri Zsolt, Budai Csaba Győző, Budai Mária Judit, Czimber-Németh Noémi, Dózsa Mária, Gehér Zsolt, Gép Miklós, Horváth László, Horváth Norbert, Kardos Tamás, Kovács Adrián, Kovács János, Nagy Antal, Pál-Kőrösi Zoltán, Pallag László, Papp László, Porkoláb Győző, Sándor Lajos, Schmidt László Barnabás, Szi Márton Lajos, Tóth Emese, Vinkó Tamás.