Hunok, avarok, magyarok
Attila örökösei a hunoktól az Árpád-házig című kiállítás a modern természettudományok újabb kutatásainak eredményeit mutatja be, ahol bepillantást nyerhetünk a Kárpát-medencei lovasnomád sztyeppei népek életébe a természettudományok tükrében, a hun korszaktól a IX. századi magyar honfoglalásig.
A Magyar Természettudományi Múzeum vándorkiállítása több kultúrát és korszakot foglal magában. Közöttük az összekötő kapcsot a Kárpát-medence jelenti, ahol három keletről érkezett nép (hunok, avarok és magyarok) nemcsak megtelepedtek, de jelentősen befolyásolták a középkori Európa történetét. A hunok, az avarok, a honfoglaló magyarok és besenyők embertani és archeogenetikai kutatásának eredményeit egy-egy, konkrét régészeti ásatásról származó embertani leleten keresztül külön egységekben mutatjuk be.
Koponyák és arcrekonstrukciók
A koponyák többségéhez arcrekonstrukció társul. Az újraalkotott arcok között megtalálható két Árpád-házi dinasztiából származó leszármazott, III. Béla király (1172–1196) és Béla macsói herceg arcmása is. A tragikus kegyetlenséggel lekaszabolt Béla herceg (†1272) arcrekonstrukciója újdonságnak számít.
Jegyár
- Teljes árú jegy: 1.800 Ft / fő
- Kedvezményes árú jegy: 900 Ft / fő
A Magyar Természettudományi Múzeum vándorkiállítása a Kulturális és Innovációs Minisztérium által támogatott 1100 éve Európában, 20 éve az Unióban című kulturális programsorozat keretein belül valósul meg.