TúraBetelt

A zalaegerszegi lakótelepek nyomában - Városnézés Ikarus busszal

Látogatható2024. 09. 21. 16:00 - 18:00 HelyszínGöcseji Múzeum ZárvaNyitás holnap: 10:00 hétfő - zárva kedd - vasárnap - 10:00-18:00 Nosztalgia-buszos városnézés a Landorhegytől a Páterdombig a Kulturális Örökség Napjai keretében.
Kulturális Örökség NapjaiVárosnézésZalaegerszeg

Nosztalgia-buszos városnézés Zalaegerszegen a Landorhegytől a Páterdombig a Kulturális Örökség Napjain.

Zalaegerszeg lakótelepei

1949-ben Zala megye székhelyén, Zalaegerszegen mindössze 21 000 fő élt. Három évtized alatt az erőteljes iparosítás hatására a lakosság száma megháromszorozódott.

A beköltözők letelepítését csak lakótelepek építésével tudta megoldani a város. Az 1960-70-es években a Landorhegyen született új városrész, majd a Kertváros következett, végül az 1980-90-es években a páterdombi lakótelep készült el.

Városnézés Ikarus busszal

A városnézés során egy Ikarus 260.46 típusú busszal járjuk be ezeket a városrészeket

és mesélünk az építésükről, az itt élőket kiszolgáló infrastruktúráról, a közlekedési viszonyokról, az egyes évtizedek építészeti jellegzetességeiről és a lakótelepeket felöltöztető parkokról, köztéri alkotásokról.

Tudnivalók

A városnéző buszos túrára regisztrálni ide kattintva lehet 2024.09.20-án 17.00 óráig.

A zalaegerszegi lakótelepek nyomában - Városnézés Ikarus busszal
Klinger László közönségkapcsolati osztályvezető Göcseji Múzeum