Nyári napközis kézműves tábor a Göcseji Falumúzeumban

Dátum2022. 04. 19. Szeretettel várjuk a Göcseji Falumúzeumba (8900 Zalaegerszeg, Falumúzeum u.) a népi hagyományok, életmód, játékok iránt érdeklődő gyerekeket 7-12 éves korig, akik kézműves-pedagógusok, népművészek vezetésével tartalmas nyári programban szeretnének részt venni. […]
Nyári tábor

Időpontok

• 1. turnus 2022. július 18 – 22.
  • 2. turnus 2022. július 25 – 29.

A kézműves tábor tervezett programja

Kézműves tevékenységek természetes alapanyagokkal: fonás, szövés, korongozás, nemezelés, bábok és kisebb játékok készítése, gyertyamártás, gyöngyfűzés, bőr és csuhé tárgyak készítése.

Kísérőprogramok

Ismerkedés a Göcseji Falumúzeum portáival, használati tárgyaival, a hajdan élt gyermekek életével. A skanzenben élő háziállatok etetése. Régi ügyességi gyermekjátékok kipróbálása. Népdal és néptánc tanulás. Pónilovaglás, szekerezés. A Zala-holtág mentén kialakult vizes élőhelyek növény- és állatvilágának megfigyelése.

Részvételi díj

35.000,- Ft, mely tartalmazza a helyszínre szállított meleg ebédet.

Jelentkezési határidő

2022. június 15.

Létszám

Turnusonként max. 25 fő.

Jelentkezés és bővebb információ

A táborokkal kapcsolatban érdeklődni lehet

Telefonon: 06-92.314-537; emailen: info@gocsejimuzeum.hu

A programváltozás jogát fenntartjuk!