„Attila örökösei” kiállításmegnyitó a Mindszentyneumban

Dátum2024.09.18. Olvasási idő2 perc Megnyílt a Magyar Természettudományos Múzeum vándorkiállítása a Mindszentyneumban.

Megnyílt az „Attila örökösei: a hunoktól az Árpád-házig” című időszaki kiállítás a Mindszentyneum Látogatóközpontban, amely az embertani és archeogenetikai kutatások legfrissebb eredményeit mutatja be a hunok, avarok, besenyők és honfoglaló magyarok történetéből.

A megnyitó ünnepségen Havasi Bálint, a Zalaegerszegi Múzeumok Igazgatóságának főigazgatója és Csengei Ágota, a Mindszentyneum tagintézményvezetője köszöntötte a vendégeket. A kiállítást Bernert Zsolt, a Magyar Természettudományi Múzeum főigazgatója ajánlotta az érdeklődők figyelmébe, kiemelve a bemutatott embertani leletek és arcrekonstrukciók tudományos és történeti jelentőségét.

A Magyar Természettudományi Múzeum vándorkiállítása az „1100 éve Európában, 20 éve az Unióban” programsorozat része, amely a Kulturális és Innovációs Minisztérium támogatásával valósult meg.

A kiállítás egy hónapig, 2024.10.23-ig látogatható Zalaegerszegen a Mindszentyneumban.

„Attila örökösei” kiállításmegnyitó a Mindszentyneumban
Szaknyéri Tünde kommunikációs osztályvezető Mindszentyneum