Foglalkozás

„Lakodalom van a mi utcánkban…”

Dátumegész évben HelyszínGöcseji Múzeum ZárvaNyitás: 10:00 hétfő - zárva kedd - szombat - 10:00-18:00 vasárnap - Hossz90 perc Eladósorba került a falu legszebb lánya, meg is kérték a kezét, az esküvő napját is kitűzték. Egy szokványos történet, de a foglalkozás során egy göcseji lakodalmi készülődést követünk végig. Részt […]
FalumúzeumNépszokások
2 munkanapon
belül válaszolunk
Application

Eladósorba került a falu legszebb lánya, meg is kérték a kezét, az esküvő napját is kitűzték. Egy szokványos történet, de a foglalkozás során egy göcseji lakodalmi készülődést követünk végig. Részt veszünk a sütés-főzés fázisaiban, még disznót is ölünk. A nagy napon megterítjük az ünnepi asztalt, felöltöztetjük az ifjú párt, s természetesen hivatalosak vagyunk a lakodalomba is, ahova ajándékkal illik érkezni. A XIX. század végi, XX. század eleji göcseji lakodalmi szokásokba nyújt a foglalkozás betekintést, a menü, a viselet, a hozomány, a dalok és táncok segítségével.

• Időtartam: 90 perc
  • Létszám: max. 30 fő
  • Foglakozás díja: 1000 Ft/fő*

* A foglalkozás díja tartalmazza az Áfa-t.

Application

Tanár adatai

Csoport adatai

„Lakodalom van a mi utcánkban…”